Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Vali Oktay Çağatay’dan İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Vali Oktay Çağatay’dan İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı
12 Mart 2021 - 6:18

Bitlis Valisi Oktay Çağatay İstiklal Marşının kabulunün 100. Yıl dönümünde bir mesaj yayınladı. Vali Çağatay yayınladığı mesajda: “İstiklal Marşı’mız, ülkemizin bağımsızlık sürecinde hayatını vatanına ve milletine adamış milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden dökülen bir kahramanlık destanıdır. Bugün, İstiklal Marşı’mızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilişinin 100. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşımızın her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımız, Türk Milleti’nin geleceğine sönmeyecek bir ışık tutmuş ve tutmaya devam etmektedir. Aziz Milletimizin gönül dünyası, yüce hasletleri, cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmi vatan şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un veciz dizeleriyle tarihe not düşülmüş ve ölümsüzleşmiştir.

Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum