Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Tatvan’da vatandaş içme suyundan şikayetçi

Tatvan’da vatandaş içme suyundan şikayetçi
30 Nisan 2021 - 23:46

Tatvan’ın şebeke sularında bulanıklılık ve tat bozukluğu vatandaşları tedirgin ediyor.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde vatandaşlar içme suyundan şikayetçi. İnstagram ihbar hattımıza gelen resimler tehlikenin boyutunu ortaya çıkardı. Son yılların en kurak dönemini yaşayan Türkiye’de olduğu gibi Tatvan’da da su sorunları bitmiyor. Uzun zamandır Tatvan’ın içme sularından şikayetçi olan vatandaşlar ise bir an önce şebeke suyuna çözüm bulunmasını bekliyor.

İçme suyu aracılığıyla insan vücuduna giren mikroplar özellikle mide bağırsak sisteminde rahatsızlıklara ve tifo, kolera, hepatit, dizanteri gibi enfeksiyonlara yol açıyor. Bu tür hastalıklardan korkan vatandaş ise yetkililerden bu soruna bir an önce çözüm bulunmasını istiyor. Tatvan’da bir çok vatandaş şebeke sularını kullanamadıklarını söyleyerek ilçe merkezinde bulunan çeşmelerden ve ya marketlerden içme suyu ihtiyaçlarını karşıladıklarını dile getirdiler.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞUYOR

Tatvan’da şebeke suyunda olan sıkıntılar nedeniyle vatandaşlar içme sularını ilçe merkezinde bulunan çeşmelerden aldıklarını ifade ederek “çeşme başlarında uzun kuyruklar oluşturuyoruz. İçme suyu ihtiyacımızı bu çeşmelerden sağlıyoruz. Şebek suyu bize göre tehlike saçıyor. Sürekli çocuklarımız hasta oluyor” diyerek yetkililerden bir an önce bu soruna çözüm bulmalarını istediler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum