Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Tatvan’da çevre felaketi. Vatandaş tepkili

Tatvan’da çevre felaketi. Vatandaş tepkili
11 Mart 2021 - 14:27

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Van Gölü sahil şeridi çöp yığınlarıyla doldu. Halk duruma tepkili.

Bitlis’in Tatvan ilçesi sakinlerin bozuk yollar ve sahil şeridini kaplayan çöp yığınlarından dertli. İlçede Cumhuriyet Caddesi dışındaki ara caddelerin birçoğu adeta köstebek yuvasına dönmüş durumda. Özellik yağışlı havalarda bozuk yollarda küçük göletler oluşurken, bu durum hem yurttaşları hem esnafı hem de şoförleri zor durumda bırakıyor.

Esnafın yolların onarılması için AKP’li belediyeye yaptığı başvurular bu zamana dek sonuçsuz kaldı

Yine kentin gözde yerlerinden sahil şeridi ise çöp yığınlarından geçilmiyor. Etrafa kötü kokular yayan bu çöpler nedeniyle Van Gölü de kirleniyor.

“KÖY YOLLARI DAHA İYİ”

Çukurlarla kaplı yollar yüzünden aracının zarar gördüğünü dile getiren Metin Bakır, tepkisini “Tatvan Belediyesi çok iyi çalışıyor” sözleriyle ironi yaparak dile getirdi. Bakır, “Köy yolları buradan daha iyi. Bu çukurlara bir el atsınlar. Aracımız bu yollarda değer kaybediyor. İş için buraya geliyoruz ama kendi malımızdan da oluyoruz” dedi.

AYLARDIR SÜREN SORUN

Cumhuriyet Caddesi’nin alt tarafından işyeri bulunan esnaf Erdal Kaçmaz da bozuk yollara dönük tepkisini şu “Tüm yol neredeyse çukur olmuş durumda. Dükkanlarımızın önünde çamur oluşuyor ve mağdur oluyoruz. Yollar onarılmıyor. Defalarca söylememize rağmen ‘bugün-yarın yapacağız’ dediler. Ama üç aydır bu şekilde” sözlerle dile getirdi.

Kaçmaz, çukurlara gire çıka sahibi olduğu aracın ön düzeninin bozulduğunu belirterek, yaşadıkları bu sorunun çözülmesini istedi.

SAHİLDEKİ ÇÖPLER

Etrafı kaplayan çöplerden dolayı çocuklarıyla sahil kenarında yürümekte zorlanan Hüseyin adlı ilçe sakini ise, bu çöp yığınlarına işaret ederek, tepkisini şöyle gösterdi: “Bu sahil dünyanın neresinde olsa turist ve doğa güzelliğiyle kendini hayran bırakırdı. Fakat burada çöplerden geçilmiyor. AKP’li Tatvan Belediyesi maalesef kıyı kanunlarına ayak uydurmuyor. Buraların bu vaziyette olması gerçekten çok üzücü. Bir an önce sahilin temizlenmesini, çocuklarımızın temiz bir alanda oynamasını istiyoruz”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum