Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Tatvan Belediyesi’nin Kursları İle Kadınlar Ev Ekonomilerine Katkıda Bulunuyorlar

Tatvan Belediyesi’nin Kursları İle Kadınlar Ev Ekonomilerine Katkıda Bulunuyorlar
17 Mart 2021 - 11:38

Tatvan Belediyesi Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’nde ev hanımları kurslara katılırken, çocukları ise Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’ndeki kreşte eğitim görüyor.

Tatvan Belediyesi ve Tatvan Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Tatvan Belediyesi Kültür, Sanat ve Spor Merkezi’nde açılan kurslar ile ev hanımları ürettikleri ürünler ile ev ekonomilerine destek olurken, çocukları ise merkezde bulunan kreşte eğitim görüyor. 7 farklı branşta kurs hizmetleri devam ederken pandemi nedeniyle her kursta 12 kişi eğitim görüyor.

Belediyenin ve halk eğitim merkezinin kendilerine sunduğu imkanlar için teşekkür eden el nakışları kursiyerlerinden Nurcan Çelikkol, “Kısıtlamalardan ötürü bir süre evde oturduk. Tabi bunun bize bir faydası olmadı. Kurslarımız açılınca tekrar üretime başladık. Bence bu kurslar bize ve tüm bayanlara faydalı. Üretken bireyler olmaya gayret ediyoruz” dedi.

Bayan kursiyerlerden Servet Aksoy ise yaptığı açıklamada,” Tatvan Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılmış olan Ahşap Boyama ve Kokulu Taş kursuna geliyorum. Pandemiden dolayı evde çok sıkıntılı günler geçirdik. Biz bayanlar olarak adeta psikolojimiz bozuldu. Bu kursun açılması gerçekten bize çok faydalı oldu. Çok farklı şeyler üretmeye başladık. Burada satışa yönelik ev ekonomimize katkıda bulunacak şeyler üretiyoruz. Siparişler alıyoruz. Yani çok güzel günlerimiz geçiyor burada. Bize bu konuda destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum