Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Sol Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Gizem Gül Kürekçi: Kadın düşmanı iktidarınız yok hükmündedir

Sol Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Gizem Gül Kürekçi: Kadın düşmanı iktidarınız yok hükmündedir
20 Mart 2021 - 11:41

Sol Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Gizem Gül Kürekçi, İstanbul Sözleşmesi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Resmi Gazete’de yayımlanan kararıyla feshedilmesine tepki gösterdi. Kürekçi, “Tüm kadınları bu gerici kadın düşmanı iktidara ve onun yandaşlarına karşı İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmaya, yaşamlarımız için bir araya gelmeye çağırıyoruz; yan yana geldiğimizde kurtulamayacağımız kötülük yoktur” dedi.

Sol Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Gizem Gül Kürekçi, gerici kadın düşmanı iktidarın kadınlar için yok hükmünde olduğunu söyledi.

Kadınlar için hayati öneme sahip İstanbul Sözleşmesi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Resmi Gazete’de yayımlanan kararıyla feshedilmesine Sol Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Gizem Gül Kürekçi tepki gösterdi.

AKP’nin her geçen gün daha da saldırganlaştığını söyleyen Kürekçi, “Sonda söyleyeceğimizi başta söyleyelim; mademki kadınların yaşamlarını güvence altına alan hukuk kararları bu iktidar için yok hükmündedir öyleyse bu gerici kadın düşmanı iktidar da kadınlar için yok hükmündedir” ifadelerini kullandı.

Kürekçi, şöyle devam etti: “Her gün kız kardeşlerimizi kaybediyoruz bunca kadın cinayeti ülke gündemindeyken, her gün onlarca kadın şiddete uğrarken kadınlar doğrudan iktidar tarafından ateşe atılmıştır. Giderek köşeye sıkışan ve artık tüm baskılara rağmen susmayan, direnen bu iktidardan kurtulmak isteyen milyonlar karşısında çaresiz kalan AKP her geçen gün daha da saldırganlaşıyor.”

“Freni patlamış bir kamyon gibi sürüklenen iktidarın tutunacak dalı kalmamış olacak ki kadınların yaşamlarını bile bu yolda hiçe sayabilecek kadar gözü dönmüş durumda” diyen Kürekçi, “Ancak unutulmaması gereken bir şey var ki eşit, özgür ve korkusuz bir yaşam isteyen kadınların birlikteliğinin gücünün karşısında gece yarısı kararnamelerine kadar düşmüşlerin gücü bir hiçtir. İstanbul Sözleşmesi’ne dönük saldırı yaşamlarımıza dönük bir saldırıdır, tüm karalamalara rağmen İstanbul Sözleşmesi’nin güvenceye aldığı şey kadınların yaşamıdır” ifadelerini kullandı.

Kürekçi, son olarak şunları söyledi:

“Uygulayıcıları kadına yönelik şiddetten sorumlu tutar. Bu yüzden tüm kadınları bu gerici kadın düşmanı iktidara ve onun yandaşlarına karşı İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmaya, yaşamlarımız için bir araya gelmeye çağırıyoruz; yan yana geldiğimizde kurtulamayacağımız kötülük yoktur.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum