Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Nisan ayında Nemrut Krater Dağında karla mücadele çalışması

Nisan ayında Nemrut Krater Dağında karla mücadele çalışması
13 Nisan 2021 - 8:41

Bitlis’te bulunan Dünyanın ikinci, Türkiye’nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü yolunda karla mücadele çalışması başlatıldı.

Bitlis İl Özel İdaresi tarından Nisan ayı ortalarında başlatılan karla mücadele çalışmasının Bitlis’teki en son karla mücadele çalışması olduğu belirtildi.

Yer yer kar kalınlığının 10 metreyi bulduğu yoldaki çalışmaların 3 gün süreceği ifade edildi. İl Özel idaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şubesi Müdürü Ümit Kutrkan, çalışmaların 1 loder, 1 rotatif ve 5 personelle yürütüldüğünü söyledi. Nemrut yolunun bu yıl karla mücadelenin sonu olduğunu da sözlerine ekleyen Kurtkan, şunları söyledi:

“Dünyanın ikinci, Türkiye’nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü Bitlis’e yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlimizin turizmine büyük katkısı olan bu yerin karla mücadele çalışması başladı. Yer yer kar kalınlığı 10 metreye kadar çıkmaktadır. İl özel idaresi olarak bu yıl içerisinde toplamda 20 bin kilometre karla mücadele çalışması yaptık. Karla mücadele anlamında da yaklaşık 5 milyon TL tutarında bir harcama yaptık. Bizler, 75 personel, 9 şantiye ve 52 iş makinesi ile Karla mücadele çalışması yaptık. 350 köy 293 mezra 2 bin 341 kilometre yol ağında karla mücadele çalışması gerçekleştirdik. Nemrut yolu da karla mücadele çalışmasının sonudur. Bundan sonraki hizmetlerimiz, ağır geçen kış şartlarından dolayı tahrip olan köy yollarımızda olacaktır. Bu çalışmalarda bizlere destek olan Valimiz ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz başta olmak üzere karla mücadele çalışmasında gecesini gündüzüne katan fedakar ekibimize teşekkür ediyorum.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum