Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Mustafa Cengiz: İrfan Can Kahveci’nin dün akşam yaptığı hareketi kimse görmedi

Mustafa Cengiz: İrfan Can Kahveci’nin dün akşam yaptığı hareketi kimse görmedi
13 Nisan 2021 - 13:00

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün resmi televizyonu GS TV’de açıklamalarda bulunuyor.

Galatasaray’da Başkan Mustafa Cengiz, GS TV’de canlı yayınlanan “GÜNDEM ÖZEL” programında “VAR tiyatrosu” ekranı önünde gündeme dair açıklamalarda bulunuyor.

“TİYATRO BU”

“Boş kaldığımda dinlenmeye geçiyorum. Galatasaray maçına ben daha çok takımımın maçını izlerim. Diğer takımları genel olarak izlemem. Başkan olduğumdan beri onları da izliyorum. Bizim maç cumaydı. Cumartesi ve pazar günleri izlediğim maçları yarıda bıraktım. Tiyatro bu. Kurgu bu. Tiyatro bir eserdir, emek verilir. Toplumsal bir hiciv, mesaj verilir. Maalesef bu tiyatro bile değil komedi. Aşmış onu artık. Önceden yazılmış ama sanki bir yere doğru yazılmış. Büyük takım, diğer takım karşısında gol atınca sonucu tahmin ediyorum ve sonucunda yanılmıyorum. Sıkıntıyı önce beynimde sonra görsel olarak yaşamak rahatsız ediyor. Rakiplerime saygısızlık etmem. Hepsi bir cemaattir, cemaat topluluk anlamında yanlış anlamayın.”

“HAKEMLERDE GRUPLAR VAR”

“Renk aşkıyla oluşan camialara saygı duymak gerekir. Renk için aşığız bir Türkiye’de. İtalya’da şehir devletlerinden gelişir. Ne bileyim Almanya’ya gitseniz Prusya’dan sonradır, yenidir. Şehir devletinden ya da İskoçya’da, İngiltere’de olduğu tarikat veya dini inanışlar kökeninden temellidir takım tutmak. Türkiye’de bu yok. Baba bir takımı, çocuğu bir takımı, eşi başka takımı tutar Benim çok yakın arkadaşlarım, kardeşim gibi sevdiğim başka takımı tutanlar var. Onlara düşmanlık duymadım, duymam da. Bir yöneticinin yaptığı hata, maç bağlama, oyundan pul çalan bir karakter, oyuna hile sokan bir karakteri ben arkadaşıma, camialara yüklemem.

“Türkiye’de son 1-2 aydır iki oluşum var hakemlerde. Kendi içinde gruplar var. Bu her zaman vardı zaten. Şimdi de başka bir grup oluştu. VAR hakemleri, sahadaki hakemler. Herkes nasıl yan hakemini belirliyor. VAR hakemleriyle orta hakemler tesanüd içinde oluyor. Bildiklerim var. Çok tehlikeli bu gelişme, çok tehlikeli.”

“ALİ PALABIYIK İÇİN GÖRÜŞTÜM”

Görüntü: Kerem Aktürkoğlu’nun Karagümrük maçında yerde kalması ve penaltı ile kırmızı kart kararlarının VAR ile iptal edilmesi

“Hakem Ali Palabıyık çok kararlı. Ben görüştüm yetkili insanlarla. Çok kararlı hakem. Hakem ‘Ben net olarak penaltı ve kırmızı gördüm’ diyor. Kurala aykırı olarak penaltı iptal edildi. Bir 100 gramlık ters bir rüzgar bile, havacılıkta buna ölüm rüzgarı derler, uçağı devirir, hafifçe dokunması bile sizi uçurur. Ayakla da temas var. Ali Palabıyık, ‘Müdahaleyi net gördüm’ dedi. Kerem hızlı, çok hızlı bir çocuk. O dokunma onu uçurur. Kendimizi Suat Arslanboğa’nın yerine koyalım. GÜzel kardeşim. Sen bunu nasıl böyle yorumlarsın. Zemin mi kötü. Bu zemin Türkiye’nin en güzel zeminlerinden bir tanesi. Kerem üçkağıtçı biri de değil, var böyle atanlar. Takımımızda olanları şiddetle reddederiz. Kendini toparlamaya çalışıyor tam tersi. Palabıyık’a kızamam. Çok net, çok yakın, görüyor, karar veriyor. Enteresan olan kendini asıl hakem Suat Arslanboğa arkadaşımız. ‘Gel bak, kendisi düştü’ diyor.”

“SUAT ARSLANBOĞA MİLİTAN”

“Hiçbir Karagümrüklü oyuncu itiraz etmiyor. Bana kırmızı verme diyor o oyuncu. Ben burada Ali Palabıyık’a kızmam. Kurallara aykırı bir şekilde Suat Arslanboğa, militan bir hakem. ‘Gel bak kariyerin biter’ falan gibi sert sözler söylemiş. Babel’in koltuk altı dokunuşunu da sordum. Onu da anlatacağım. Suat Arslanboğa’yla ilgili açıklama yaparsalar, rica ediyorum tüm konuşmaları açıklasınlar. Küfür hakaret var diye yayınlayamayız diyorlarsa bilemem. Biz milyonlar harcıyoruz. Kişisel düşmanlığın da olabilir, bana ve takımıma. Bir takıma büyük sevgin de olabilir. Sen toplumsal gerginliğe neden olamazsın. Sen dürüst, şövalye, sipahi olacaksın.”

“VAR MÜDAHALE ETMESİN DİYOR AMA EDİYOR”

“Hakemlere söylüyorum. VAR’ın esiri olmayın. Bu toplum kovidden, oturmaktan, maddi durumlardan rahatsız ve gergin. Bu gerginliği artırmayın. Bu toplumu düşünün. Haksız bir kararı lehimize de vermeyin. Öbür camiayı ayağa kaldıracaksınız çünkü. Allah aşkına şunu yapmayın. Biz Uilenberg’e kızdık. Demeç veriyordu şöyle böyle. Bunu yapamayacağını biliyordu. Bunu yapmasın dedik. Uilenberg mentördür, hakemlerin yaşam koçudur. Destek olmak için orada. Yargıda bulunmak için orada. FIFA’nın yeni kurallarını anlatmakla vazifeli. Kişisel antipatimiz yok. Türk futbolu için elinden geleni yaptığına inanıyoruz. Uilenberg, şu an FIFA’da hakem danışma gibi bir konumda. VAR müdahale etmesin diyor ama ediyor. Ya bu adamı cinler mi uçurdu. Koşan adama bak, kaleciye bak. Aynen öyle.”

“DOĞAL HAREKET DEDİLER”

*Görüntü: Lens-Yedlin pozisyonu

“Lens’in hareketinin devamında Yedlin ayağını uzatıyor dediler. Profesyonel bir futbolcunun gözleri radar gibidir. Vuruyor ve Yedlin’in ayağını görüyor. Şut atıyor ama bakmıyor mu, belki ayağı çukura gidiyor. VAR ve hakem heyeti, duayen hakem heyetinin kararı doğal bir hareket, yer çekimi.”

“BU DA HAYATIN DOĞAL AKIŞI”

*Görüntü: Galatasaray – Sivas maçı Onyekuru – Ziya pozisyonu

“Bu da hayatın doğal akışı evet. Ali Şansalan, geçerken vurdu diyor. Kusura bakmayın diyor. Pandomim yapıyor. VAR’da da Ali Palabıyık var. Bu nasıl kansızlık ya. (Hakemler için)”

“İRFAN CAN KAHVECİ’NİN DÜN YAPTIĞI HAREKETİ KİMSE GÖRMEDİ”

*Görüntü: Fenerbahçe – Gaziantep maçı İrfan Can Kahveci’nin rakibinin ayağına basması

Mustafa Cengiz: “İrfan Can Kahveci’nin dün akşam yaptığı hareketi kimse görmedi. Ne orta hakem, ne yardımcı hakem, ne de VAR hakemi. Kimse görmedi. Allah’tan gözlerine bir perde iniyor ve görmüyorlar. İroniyi anladınız mı? (Ziya Erdal- Onyekuru’nun pozisyonu) Nasıl kansızlık? Duyduklarımla hareket ediyorum, bundan sonra orta hakemlere değil VAR’a bakın. Daha başka şeyler söylerim olmaz. VAR konuşmaları neden yararlanmıyor. VAR odasına telefon sokan var mı? Kısa mesaj atan var mı?”

*Görüntü: Luyindama’nın Alanya maçında kafasına aldığı darbe/tekme, hakem Zorbay Küçük

Mustafa Cengiz: “Diagne, Beşiktaş maçında ayağını çekiyor. Diagne sola vuruyor, Montero kafasının sağını tutuyor. Vurulan ile tutulan yer farklı. Luyindama’ya gelen farkı, ben bir Galatasaraylı olarak biliyorum. Çok ağır konuşurum. Güzel ağır laflar ederim. Etmek istemiyorum. Anlayana…”

“BENİ ANLAYANLAR OLACAKTIR”

*Görüntü: N’Sakala ve Gökhan Töre’nin Göztepe maçında ayağa basıp kırmızı kart görmemesi

Mustafa Cengiz: “Beni anlayan hakem yorumcuları da olacaktır. Yeni bir organ oluşuyor. TFF, Tahkim, PFDK, MHK var. MHK’nın içinde bir VAR organı oluştu. Artık maçların neticesini orta hakemden ziyade VAR hakemleri belirlemeye başladı. Bu sona doğru daha da artacak. Ben bu tartışmalara girmek istemezdim. İş o da raddeye gidiyor ki, giderek gemi azıya alacaklar. VAR hakemliği, yardımcısı ve teknik heyeti dahil 3 kişi, bazen 2 teknikle 4 kişi. VAR’dakiler, çimdekilerden daha etkin hale geliyor. Başka ülkelerde yanlışı düzeltmek için kurulan bu düzen, TFF’yi suçlamıyorum, yönetimin çoğunu, başkanı tanıyorum. İyi niyetle çalışıyorlar. MHK çok ayrı bir kurum. MHK’nın ben sürekli Galatasaray’ı kollamasını istemem. Bir VAR organı oluşuyor. Tahkim gibi VAR kurulu oluşuyor, giderek kemikleşiyor. Hakem yorumcularının buna dikkat etmesini istirham ediyorum.”

“Suat Arslanboğa’yı bir de hakemlikten aldılar sanırım. Beşiktaş lehine bir hata yapmış. O pozisyon VAR’da izletilmemiş. İzletmesi lazım. Geri alındıysa…”

“O kadar çok şey var ki… Sinirim bozulsun istemiyorum. Futbol bir şölen insanı sıkıntılarından atması gereken. Bazen üzen, sinirlendiren bir şov, bir gönül işi. Bunu sıkıntı işi yaparsanız adamı kanser edersiniz, sıkıntı olur.”

*Görüntü: Galatasaray – Hatayspor maçı, Diouf’un Gedson’un aşil tendonuna basması

Mustafa Cengiz: “Görmüyor hakem. Gözüne perde iniyor.”

“YILLARDIR BÖYLE”

*16 puan, hatalı kırmızı kartlar yüzünden (GS TV)

Mustafa Cengiz: Bu yeni mi? Kendimi bildim bileli böyle. Adamlar o kadar rahat ki. Vay ne diyorlar, vay niye şampiyon olamadılar. İddaa oynayanlar bile bize kızıyor, niye kaybettik diye. 50 lira, 100 lira kaybettiler diye. Hakemler de biliyor ki, önce bize küfrediyorlar. O yüzden çok rahat kırmızı, sarı kart çıkarıyorlar. Yıllardır böyle. Bizimkiler bu konuda çok özgür ve fütursuzlar. Sizin yaptığınız olumlu hareketi alkışlamıyorlar. Bana bir başkan bunu dedi. Siz de divan oluyor, 20 kişi çıkıyor 19’u sana ağzına geleni söylüyor, 1 kişi ortaya sıcak konuşuyor. Ben de dedim ki, 20 kişi çıkıyor, 20’si de seni duyuyor. Ben eleştirileri duyuyorum. Haklı ise dikkate alıyorum.

“MHK, GÖREVİNİ YAPMIYOR”

“MHK, görevini yapmıyor. Bundan da bana ceza vereceklerse versinler. MHK Başkanı Serdar Tatlı’nın çocukluğundan beri rakip bir takımın hasta derecede taraftarı olduğunu biliyorum. Olabilir. Ama bu durum kararlarını ve duygularını etkiliyorsa yazıklar olsun derim. MHK’nın bu hakemlere söz geçirebileceğine inanmıyorum. İstedikleri gibi davranıyorlar. Telefonlar çalıyor mu, evet hayır mesajları geliyor mu? Kerem’in pozisyonunda ne konuştular, dinlemek istiyorum. Babel’in pozisyonunda ne konuştular, dinlemek istiyorum. Şimdi MHK maalesef fonksiyonunu yitirmiş. Yazık Serdar Tatlı’ya, bir an evvel ayrılsın. 5 haftadır üst üste bizim aleyhimize, rakiplerimiz lehine hatalar yapılmaz.”

Sporx

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum