Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Milletvekili Kiler ile Vali Çağatay Bitlis OSB’yi ziyaret etti

Milletvekili Kiler ile Vali Çağatay Bitlis OSB’yi ziyaret etti
10 Mart 2021 - 14:42

Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ile Bitlis Valisi Oktay Çağatay, Bitlis’in Rahva bölgesindeki Bitlis Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) ziyaret etti.

Rahva mevkiinde kurulan organize sanayi bölgesindeki tekstil atölyelerinde bu yıl sonuna kadar 4 bine yakın kişinin istihdam edileceği ve şuan yüzlerce gencin çalıştığı Bitlis OSB’yi ziyaret eden Milletvekili Kiler ile Vali Çağatay, yeni kurulan OSB’nin Bitlis’in ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını belirttiler.

Bitlis Vali Yardımcısı ve Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Bitlis İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Aydoğdu, bazı kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte OSB ziyareti gerçekleştiren Milletvekili Kiler ve Vali Çağatay, faaliyetini sürdüren tekstil atölyelerini gezerek, girişimci firma yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Birinci OSB’deki firmaların faaliyetlerine başladığı ve önümüzdeki yıllarda açılacak olan ikinci OSB ile binlerce gence daha istihdam alanı sağlanacağı belirtildi.

Ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, “Eğer güvenlik yoksa, huzur yoksa kimse gelip buraya yatırım yapmaz. Özellikle son 2 yıldır güvenlik güçlerimizin, polisimizin, emniyet teşkilatımızın İçişleri Bakanlığı’mız koordinasyonunda burada yaptığı iyi çalışmanın bugün karşılığını görüyoruz. Yıllardır hayalini kurduğumuz Bitlis Birinci Organize Sanayi Bölgesi dolmuş durumda. İnşallah ikincinin de temellerini atacağız. Bulunduğumuz tekstil atölyesinde yaklaşık 250 gencimiz çalışıyor. Gezdiğimiz diğer tekstil atölyelerinde de gençlerimiz çalışıyor. Bu ay sonuna kadar açılacak fabrikalarımız var. Önümüzdeki aylarda artık binleri konuşacağız. Bitlis’in eksiği istihdamdı. Bu istihdam sorununu yatırımcı ve girişimcilerimizin gayretiyle gidereceğiz. Devletimizin desteği, girişimcilerimizin çabasıyla önümüzdeki yıllarda işsizlik Bitlis’te birinci sorun olmaktan çıkacak. İşsizlik dünyada bitmemiş, Türkiye’de bitmemiş, Bitlis’te hiçbir zaman bitmez ama en azında kanayan yara olmaktan çıkacak. Burada 40’ın üzerinde fabrika var” dedi.

Bitlis Birinci Organize Sanayi Bölgesi’nde en güzel günlerden birini yaşadıklarını belirten Vali Çağatay, “Geçmiş yılların aksine artık Bitlis’te biz terörü konuşmuyoruz. Bakanımızın desteğiyle terörü Bitlis’te sorun olmaktan çıkarmışız. Bununla beraber yüksek adımları görüyorsunuz. Bitlis deresinde bir sorun vardı. Belediyemizle birlikte orada temizlik yapmaya başladık. Bitlis’imizi hakkettiği güzelliklere kavuşturacağız. İkinci önemli adımımız organize sanayi bölgesinde oldu. Müthiş bir sinerji yakaladık. Tüm kurumlarımızla birlikte birinci gündem maddesi olan işsizliği ele aldık. Organize sanayi bölgemizdeki tüm parselleri bitirdik ve 44 fabrikanın kurulumu da yılsonuna kadar tamamlanacak. Gelecek yıl bu dönemde burada 4 bin gencimizi istihdam etmiş olacağız. Devletimiz sağ olsun, olağan üstü teşvikler var. Her bir işçinin 1000 liralık desteğini devletimiz sağlıyor. Bu da yatırımcılar için büyük teşvik anlamına geliyor. Burası hem huzurlu bir ortam, hem de yatırımın teşvik edildiği bir ortam. İkinci organize sanayi bölgemizin kurulum çalışmalarını da başlattık. Müthiş bir talep var. Şu an bizden yer isteyen 35 kişi var. Bitlis genç bir nüfusa sahip ve bu genç nüfusu istihdam edeceğimiz bir ortam oluşacak. Emeği geçen bütün devlet büyüklerimize ve mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum