Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Herkesin gözü dolardayken Özgür Demirtaş kimsenin dikkat çekmediği bombayı patlattı

Herkesin gözü dolardayken Özgür Demirtaş kimsenin dikkat çekmediği bombayı patlattı
14 Mart 2021 - 11:52
Piyasalar büyük şok içerisinde. Özgür Demirtaş kimsenin dikkat çekmediği bir detayı aktardı ve Elon Musk’un açıklamalarına atıfta bulundu..

Kimse medyada gündeme getirmemiş olsa da piyasalarda adeta deprem etkisi yaratan bir gelişme yaşandı. Yabancı kaynakların son dakika olarak servis etmiş olduğu gelişme Türkiye’de sadece borsagündem adlı sitede gündeme getirildi. Sosyal medyada ise Ekonomist Özgür Demirtaş konuyla ilgili bir mesaj paylaşarak adeta bomba etkisi yaratan ifadeler kullandı. Demirtaş’ın paylaşımlarında ise dikkat çeken bir ayrıntı vardı…

Geçtiğimiz günlerde tuhaf bir olay yaşanmış ve Elon Musk Whatsapp’a karşı önermiş olduğu bir uygulama nedeniyle gündem olmuştu. Elon Musk’un önerdiği uygulamayla benzer bir adı taşıyan şirketin  hisseleri adeta tırmanışa geçmişti.

Tek çalışanı olan şirket milyonlarca dolar yükseliş elde etmişti. Şimdi Elon Musk yine gündemde. 

Bitcoin yatırımcısına zarar ettirmeye devam ediyor an itibariyle Bitcoin 27 Ocak’ta bir iyileşme belirtisi gösteremedi ancak buna rağmen, büyük bir fon yatırımcılar arasındaki yeni trendlerden fayda sağlanabileceğini düşünmekte. Öte yandan bu hafta tüm gözler GameStop’ın (GME) fiyat dalgalanmasına çevrilmiş durumda..

GME, 2021 yılındaki değer artışı bakımından Bitcoin’i geride bırakmayı başardı. Yüzde 3 binin üzerindeki dudak uçuklatan ralli, bazı analistler tarafından “tehlikeli” olarak değerlendirildi.

Konuyla ilgili gelişmeleri haberleştiren Borsagundem.com’un haberine göre çarpıcı detaylar ortaya çıktı: Cointelegraph Piyasalar ve Tradingview verilerine göre BTC/USD paritesi, son 24 saat içerisinde satış baskısıyla mücadelesini sürdürmeyi devam ettirdi. Kripto para çeviri yayın saati itibarıyla 31.270 dolardan işlem görmekte..

BU YÜKSELİŞİN ARKASINDA NE VAR?

Milyarder iş adamı Elon Musk da bir gönderisinde GME hissesinin yükselişinden bahsetmişti.

İşte bu paylaşıma atıfta bulunan ekonomist sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulunarak Elon Musk’u hedef aldı. Hisseler acaba onun yüzünden mi tırmanışa geçti diyenlerin sayısı da böylelikle artmış oldu.

Peki Özgür Demirtaş tam olarak ne yazmıştı?

Finans piyasalarında tarihin en önemli günlerinden biri yaşanıyor. Dün ve Bugün küçük yatırımcıların büyük yatırımcıları paramparça ettiği günler olarak geçecek tarihe. Ben de mutluyum. Elon’a da helal olsun biraz da o başlatmış oldu olayı.

Bu mesajının ardından Özgür Demirtaş bir paylaşım daha yaparak şu uyarıyı yaptı..

Ancak bunun dönüşü de olur. Hisse alımlarında manupülasyon amaçlı beraber hareket etmek suç. SEC olayın üstüne gidecektir:

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir

    hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum