Tatvan haber, Bitlis Haber , Adilcevaz Haber, Ahlat Haber
HV
07 ŞUBAT Salı 01:44

Oya Unustası Kimdir? Ünlü Oyuncu Oya Unustası Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Oya Unustası'in hayatı internet kullanıcıları tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Arama motorlarında "Oya Unustası Kimdir?" "Oya Unustası Kaç Yaşında?" aramaları yapılıyor. Oya Unustası ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 23-01-2023 14:37
Oya Unustası Kimdir? Ünlü Oyuncu Oya Unustası Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Oya Unustası1988 yılında İstanbul, Kadıköy'de doğmuştur. Aslen İzmir,Buca'lıdır. Anne tarafı büyükleri Selanik göçmeni, baba tarafı büyükleri ise Bulgaristan göçmenidir. İki ablası, bir abisi vardır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümünden mezun oldu.

173 cm boyunda ve 50 kilo ağırlığında olan Oya Unustası, sunuculuğunu Ceyda Düvenci ve Murat Yıldırım'ın üstlendiği 2013 yılında Rüveyda Öksüz’ün birinci olduğu Mıss Turkey Güzellik yarışmasında ilk 20’ye giren finalistlerden olmuştur. Miss Turkey 2013 Güzellik Yarışması'nın final gecesinde Kenan Doğulu ve Göksel sahne aldı. Bu yarışmanın jürileri ise 2012 Miss World (Dünya Güzeli) Yu Wenxia, 2002 Miss World (Dünya Güzeli) Azra AkınEngin Altan DüzyatanAhmet KuralFiliz AkınHıncal Uluç ve Güneri CivaoğluYıldırım Mayruk, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Nuri Soysal, Elidor Saç Uzmanı Tomas Taw, ve Miss Turkey Organizasyonu Başkanı Can Sandıkçıoğlu idi.

Oya Unustası (Nergis) rolünü canlandırdığı “Beyaz Karanfil” adlı dizide Kenan Çoban (Zülfü), Hakan BoyavAli Sürmeli (Osman), Okan TuranÇağlar Ertuğrul (Başar) ve Chloe Loughnan (Berrak) rol almıştır.

31 Mart 2018 günü akşamı ATV’de başlayan ve yönetmenliğini Serkan İpekören’in üstlendiği "Masum Değiliz" dizisinde başrollerde Uraz KaygılaroğluDamla SönmezAras AydınUshan ÇakırOya Unustası ve Sercan Badur ile birlikte rol aldı.

2019 yılında yönetmenliğini Cem Karcı ve Benal Tairi'nin yaptığı ve başrollerinde Akın AkınözüEbru ŞahinAyda AkselGülçin SantırcıoğluSerhat TutumluerGökhan Yavuz gibi oyuncuların oynadığı “Hercai” adlı dizide Gönül Aslanbey karakterini canlandırdı.

Filmleri ve Dizileri :
2019 - Hercai (Gönül Aslanbey) (TV Dizisi)
2018 - Diriliş Ertuğrul (?) (TV Dizisi)
2018 - Masum Değiliz (Ceyda Koruhan) (TV Dizisi)
2015 - Kalbim Ege'de Kaldı (Zeliş Gıpgıp) (TV Dizisi)
2014 - Beyaz Karanfil (Nergis) (TV Dizisi)
2013 - Sevdaluk (Gülben Gedik) (TV Dizisi)
2011 - İzmir Çetesi (Duru) (TV Dizisi)
2010 - Kaybedenler Kulübü (Bardaki Kız)(Sinema Filmi)

Elif ÇelikElif Çelik

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı