Tatvan haber, Bitlis Haber , Adilcevaz Haber, Ahlat Haber
HV
05 ŞUBAT Pazar 13:04

İrem Helvacıoğlu Kimdir? Ünlü Oyuncu İrem Helvacıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

İrem Helvacıoğlu'in hayatı internet kullanıcıları tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Arama motorlarında "İrem Helvacıoğlu Kimdir?" "İrem Helvacıoğlu Kaç Yaşında?" aramaları yapılıyor. İrem Helvacıoğlu ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 25-01-2023 13:39
İrem Helvacıoğlu Kimdir? Ünlü Oyuncu İrem Helvacıoğlu Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

İrem Helvacıoğlu 2 Şubat 1990 tarihinde Almanya'da dünyaya geldi. Aslen Ankaralıdır. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır. Formsante Dergisi'ne verdiği röportajda çocukluğu için şunları söylemişti: Anne tarafım Balıkesirli, zeytinin cennetinde doğdum. Çocukluğum da Gömeç’te geçti. Anneannemlerin zeytinlikleri var, zeytinyağları bidonlarla gelirdi. Yara oldu zeytinyağı sür, başın ağrıdı zeytinyağı sür durumu yaşanırdı. Bu yüzden zeytinyağlı doğal sabun kullanmak benim için bir alışkanlık. Sabunla yıkandığım zaman gerçekten mutlu oluyorum. Sadece zeytinyağlı da değil, keçi sütü, eşek sütü, lavantalı her türlü sabun ilgi alanıma giriyor. Yurt dışına gittiğimde de deli gibi sabun alırım. Fazla sabunun zararı olmaz diye evimde her yer sabun dolu.

Helvacıoğlu oyunculuk eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezinde aldı. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde ilk kez izleyici karşısına çıkan Helvacıoğlu daha sonra Muhteşem Yüzyıl, Kurtlar Vadisi Pusu, Güneşin Kızları dizilerinde rol aldı.

2016'da No: 309 dizisinde Pelin Su karakterini canlandırdı. 2018-2019 yılları arasında Sen Anlat Karadeniz dizisinde Nefes karakterini canlandırdı. 2021 yılında Seni Çok Bekledim dizisinde Ayliz karakterini ve  2021 yılında Baş Belası dizisinde Psikolog İpek karakterini canlandırdı. 

Son olarak Annenin Sırrıdır Çocuk dizisinde rol alan Helvacıoğlu şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yürek Çıkmazı dizisinde oynuyor.

Elif ÇelikElif Çelik

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı