Tatvan haber, Bitlis Haber , Adilcevaz Haber, Ahlat Haber
HV
05 ŞUBAT Pazar 13:38

İnstagrama Gelen Yeni Özellik Kullanıcıları Heyecanlandırdı!

Sosyal medya devi Instagram, aşağıdakiler gibi birçok yeni özelliği kullanıma sundu: çift profil ve sessiz mod ekleme. İşte detaylar...

TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 26-01-2023 11:07
İnstagrama Gelen Yeni Özellik Kullanıcıları Heyecanlandırdı!

Meta’ya bağlı Instagram’a birçok yeni özellik geldi. Yeniliklerin tümü, Meta’nın paylaştığı bir blog yazısında açıklandı ve bazılarına da Instagram’ın resmi Twitter hesabında yer verildi. 

ÇİFT PROFİL ÖZELLİĞİ

Instagram, ilk olarak ikisi arasında geçiş izni veren çift profil fotoğrafı özelliğini sundu. Bu yeniliğe göre sosyal medya platformu üzerinde normal profil fotoğrafına ek avatar da ayarlanabilecek. Meta, geçen yıl kendine özgü avatarını sunmuştu. Şimdi ise kullanımını teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için yeni özelliklere entegre ediyor.

Instagram için gelen yeniliklerden bir diğer dikkat çekeni ise Sessiz Mod oldu. Instagram kullanıcısının Sessize Mod özelliğini aktif ettiği durumlarda bildirimler otomatik olarak kapanacak. Bu sayede kişiler, ders çalıştığı ya da dinlenmek istediği gibi durumlarda rahatsız olmayacak. Yenilik, bir süredir geliştirme aşamasında bulunuyordu.

Instagram, ek olarak genç yaştaki kullanıcılarının gece geç saatlerde platformda vakit geçirdiği durumlarda Sessiz Modu etkinleştirmelerini de isteyecek. Benzer bir özelik, TikTok tarafından da uyku saatlerinin düzenlenmesi için test edilmeye başlanmıştı.

Instagram son olarak kullanıcıların platform içerisinden içerikleri yönetmesine izin verecek bir yenilik daha getirdi. Bu özelliğe göre Keşfet bölümündeki birçok gönderi aynı anda gizlenecek. Hatta gönderiler dışında ek olarak kelimeler, etiketler (hashtags) ve emojiler de tercihe dayalı olarak gizlenebilecek.

Gizlenen kelimelere ulaşmak için ise şu adımları izlemek yeterli:

Ayarlar
Gizlilik
Gizlenen Kelimeler

Elif ÇelikElif Çelik

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı