Tatvan haber, Bitlis Haber , Adilcevaz Haber, Ahlat Haber
HV
07 ŞUBAT Salı 00:56

Dağcılar, kayaların usta tırmanıcıları yaban keçilerini görüntüledi

Erzurum, Bayburt ve Artvin sınırları içerisinde kalan, 150 kilometre uzunluğa sahip Çoruh Vadisi'nde tırmanış yapan dağcılar, kayaların usta tırmanıcıları yaban keçilerini görüntüledi. Sürü halinde yiyecek arayan keçilerin, sarp kayalıklarda yürüyüşleri ise izleyenlerin yürüklerini ağza getirdi. Dağcılardan Bülent Erkan, "Bana göre dağların gerçek sahipleri bunlar" dedi.

YEREL
Giriş Tarihi : 23-01-2023 11:13
Dağcılar, kayaların usta tırmanıcıları yaban keçilerini görüntüledi

Ormanların geniş yer kapladığı, birçok canlıya ev sahipliği yapan Çoruh Vadisi’nde, nesli koruma altında ve avlanması yasak olan yaban keçileri, tırmanış yapan dağcılar tarafından sarp kayalıklarda beslenirken görüntülendi. Buldukları otları yiyerek karınlarını doyuran keçilerin sarp kayalıklarda yürüyüşleri ve atlayışları ise izleyenlerin yürüklerini ağza getirdi.

Dünya Doğa Koruma Birliğinin (IUCN) yayınladığı nesli tükenme tehlikesi altında olan türlerin kırmızı listesinde bulunan dağ keçilerini görüntüleyen dağcı Bülent Erkan, "Bana göre dağların gerçek sahipleri bunlar. Onları dağlarda yürürken izlemek çok heyecan verici. Küçük bir hata belki de hayatlarına mal olacak. Ama onlar yaradılışlarından ötürü dağda değil de sanki düz yolda gidiyorlarmış gibi" diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı