Tatvan haber, Bitlis Haber , Adilcevaz Haber, Ahlat Haber
HV
05 ŞUBAT Pazar 14:51

Canan Karatay Yine Tüm Ezberleri Bozdu!

İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, yenilikçi açıklamalarıyla her zaman gündemde.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-01-2023 14:16
Canan Karatay Yine Tüm Ezberleri Bozdu!

Canan Karatay tarafından paylaşılan tavsiyeler dikkat çekmeye devam ediyor. Her açıklamasıyla gündem olan Karatay, bugüne kadar yanlış yaptığımız şeyleri açıklayarak ezber bozdu. 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansta 'Suyu asla böyle içmeyin' diyen Prof. Dr. Canan Karatay, bugüne kadar yanlış yaptığımız şeyleri açıklayarak ezber bozdu.

"SU BİLDİĞİMİZ SU DEĞİL"

Karatay, "Sağlıklı olmak için suyun yanında vücuda yeterli hayvansal yağ, protein gidecek. O zaman hastalanmıyoruz. Hastalanmış olsak bile yavaş yavaş hastalıklarımızdan kurtuluyoruz. Yeterli miktarda su için ama bu su sağlıklı su olmalı. Sağlıklı su dediğimiz bildiğiniz alınan şişedeki su değil. Nedir o, yüzde 60 ila 80 arasındaki tuzlu su. Bu oran da yaşa göre değişir. Saf su değil, tuzlu su için" dedi.

FAYDASI SAYMAKLA BİTMİYOR...

"İçi tuz dolu olacak. Dengeli, içi minerallerle dolu su için çünkü bu, vücutta tüm işlevleri görecek. Göz görecek, sinir sistemini rahatlatacak. Aklınıza ne gelirse. İçi mineral dolu tuzlu su olması tüm hücrelerimize yararlı. Onun dışında da yüzde 20 oranında hayvansal protein, bunun yanında da yüzde 19,9 oranında hayvansal yağ olacak. Bunlar dengeli olarak vücuda arz edildiği zaman hücrelerin toparlandığı görülecek."

TUZLU SUYUN FAYDALARI NELERDİR?

- Sinir sistemine yararlı önemli mineraller içerdiğinden dolayı, düzenli olarak tuzlu su tüketimi duygusal durumu normalleştirip uykusuzluğa engel olmaya yardımcı olacaktır.

- Tuzlu su, soğuk algınlığı ve gripte akciğerlerde ve sinüslerde mukusa katkıda bulunur.

- Bir bardak su tuzlu, cildi tazeler.
Tuzlu su osteoporoz ve kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur.

- Vücutta normal sıvı seviyesinin korunmasını sağlar.

- Deniz Tuzlu Su, vücudumuz için önemli mineraller içerir.

- Tuz, bağırsaklar için doğal bir antibiyotik görevi görür. Bir bardak tuzlu su sindirim sürecini hızlandırır.

Elif ÇelikElif Çelik

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı