Tatvan haber, Bitlis Haber , Adilcevaz Haber, Ahlat Haber
HV
05 ŞUBAT Pazar 14:13

Açelya Devrim Yılhan Kimdir? Ünlü Oyuncu Açelya Devrim Yılhan Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Açelya Devrim Yılhan'in hayatı internet kullanıcıları tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Arama motorlarında "Açelya Devrim Yılhan Kimdir?" "Açelya Devrim Yılhan Kaç Yaşında?" aramaları yapılıyor. Açelya Devrim Yılhan ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 23-01-2023 14:59
Açelya Devrim Yılhan Kimdir? Ünlü Oyuncu Açelya Devrim Yılhan Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli?

Açelya Devrim Yılhan, 2 Eylül 1985 tarihinde Ankara’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Babası emekli albaydır. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anabilim Dalı’ndan mezun oldu

2011 yılında başrolerinde Didem Özkavukçu ve Osman Karakoç’un oynadığı “Unutma Beni” dizisinde yan rolde oynayarak oyunculuk hayatına başladı.

2011 yılında yönetmenliğini Özer Kızıltan’ın yaptığı “Beni Unutma” filminde Mert FıratAçelya Devrim YılhanTuba ÜnsalKenan EceMelis BabadağAliye UzunatağanÜnal SilverHakan Yufkacıgil ile beraber rol aldı.

2012 yılında “Leyla ile Mecnun” dizisine 46. Bölümden itibaren girerek Eylül karakterini canlandırdı. Dizide, Ali AtayEzgi AsaroğluMelis BirkanCengiz BozkurtAhmet Mümtaz TaylanOsman SonantZeynep ÇamcıSerkan KeskinMüge Boz, ile birlikte oynadı.

2015 yılında yönetmenliğini Mete Sözer’in yaptığı “Ve Panayır Köyden Gider” adlı sinema filminde Engin Altan Düzyatanİlyas SalmanCem DavranMeral ÇetinkayaAçelya Devrim YılhanErcüment Balakoğlu oynadı.

Açelya Devrim Yılhan, 2016 yılında adı “Rengarenk” olan dizide Sedef karakterini canlandırdı. Bu dizide Selin ŞekerciKaan TaşanerÜmit KantarcılarSertan Erkaçanİbrahim KendirciFerdi SancarCem BeleviFunda Gürayİnci TürkayŞebnem DoğruerMerve Oflaz ile birlikte rol aldı. Ancak dizi 7.Bölümünde final yaptıktan sonra devamı niteliğinde “Kaçın Kurası” adı ile kadronun bir kısmı değişerek devam etmiştir. Yeni dizide Serhat TeomanKöksal EngürEylem TanrıverAbidin YerebakanAtilla TürkyılmazBurcu Altın Akdoğan ve Burak Tamdoğan katılmıştır. Kaan TaşanerÜmit KantarcılarSertan ErkaçanMerve Oflaz diziden ayrılmışlardır.

Tiyatro Oyunları :
2010 - Zaman Fırfırlarıyla Yolculuk - Ekin Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 - Kaçın Kurası (Sedef) (TV Dizisi)
2016 - Rengarenk (Sedef) (TV Dizisi)
2015 - Ve Panayır Köyden Gider (Filiz) (Sinema Filmi)
2013 - 2015 - Deniz Yıldızı (TV Dizisi)
2013 - İnadına Yaşamak (Asiye) (TV Dizisi)
2012 - Leyla ile Mecnun (Eylül) (TV Dizisi)
2011 - Beni Unutma (Olcay) (Sinema Filmi)
2011 - Unutma Beni (TV Dizisi)

Elif ÇelikElif Çelik

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı