Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD ile ortak menfaatlerimiz görüş ayrılıklarımızdan daha fazla

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD ile ortak menfaatlerimiz görüş ayrılıklarımızdan daha fazla
20 Şubat 2021 - 21:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi televizyon kanalının (TASC TV) yayın hayatına başlaması dolayısıyla düzenlenen programa video mesaj gönderdi.

ABD-Türkiye ilişkilerine vurgu yapan Erdoğan, Türkiye’nin NATO müttefiki ABD’nin son zamanlarda özellikle terörle mücadelede beklenilen desteği vermediğini söyledi.

“İŞ BİRLİĞİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRMEK İSTİYORUZ”

Türkiye’nin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da terörle mücadelesini sınırları içinde ve dışında kararlı bir şekilde yürüteceğinin altını çizen Erdoğan, “Ne ülkemizin ne de bölgemizin geleceğinde, DEAŞ’ından PKK’sına, FETÖ’sünden YPG’sine kadar eli kanlı katillerin hiçbirine yer yoktur. Türkiye olarak, Amerika ile ortak menfaatlerimizin görüş ayrılıklarımızdan çok daha fazla olduğu inancındayız. Bu anlayışla uzun vadeli bir perspektifle kazan- kazan temelinde yeni Amerikan yönetimiyle iş birliğimizi daha da güçlendirmek istiyoruz. Türkiye, iki ülke arasındaki müttefiklik ve stratejik ortaklık ilişkisine yaraşır şekilde üzerine düşeni yapmayı sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum