Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Bitlis’teki Kayak Merkezlerine Yoğun İlgi

Bitlis’teki Kayak Merkezlerine Yoğun İlgi
01 Mart 2021 - 18:36

Bitlis il merkezi ve Tatvan ilçesi arasındaki Rahva bölgesinde bulunan kayak merkezlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Bölgede etkili olan soğuk hava ve yoğun kar yağışının ardından, havaların ısınması ve güneşin kendini göstermesiyle birlikte vatandaşlar kayak merkezlerine akın etti.

Sıcak ve güneşli havayı fırsat bilen kayakseverler ile vatandaşlar, soluğu kayak merkezlerinde aldı. Bitlis il merkezi ve ilçelerinin yanı sıra, çevre il ve ilçelerdeki vatandaşlar da Bitlis ve Rahva bölgesindeki kayak merkezlerine yoğun ilgi gösteriyor. Kayak merkezine gelen vatandaşların bazıları ailesiyle birlikte güneşli havanın tadını çıkartırken, bazıları da arkadaşları ile birlikte kayak yapmayı tercih ediyor.

Rahva Kayak Merkezi’nde güzel havanın tadını çıkartan kayakseverlerden Elif Muşli, “Erzurum’dan bir sınav için buraya gelmiştim ve ilk fırsatta kayak yapmayı tercih ettim. Buradaki pist güzel, bölge insanı da çok iyi, sıcak kanlı ve yardımsever. Burada olmaktan dolayı mutluyum. Her şey çok güzel. Az ilerideki Nemrut Dağı’nı da görebiliyoruz. Orada da güzel bir kayak merkezi olduğunu duyduk ama sanırım kapalı. Bence orası da değerlendirilmeli, çünkü Türkiye’nin en büyük ikinci pisti ve manzarası da çok güzelmiş. Bence orayı da turizme kazandırabiliriz ve orada etkinlikler düzenlenirse çok daha güzel olur” dedi.

Ahlat ilçesinden geldiğini söyleyen İbrahim Arda Tan, “Burası iyi ve güzel bir ortam var. Daha önceden hiç kayak yapmamıştım, o imkanımız olmamıştı. Kardeşlerimle beraber geldik ve burayı çok beğendik” diye konuştu.

Aralıklarla güzel etkinliklere ev sahipliği yapan kayak merkezine gelen vatandaşlar, güzel havadan ve güzel ortamdan dolayı mutlu olduklarını belirttiler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum