Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Bitlis’te mobil aşı ekibi köy köy gezerek vatandaşları aşılıyor

Bitlis’te mobil aşı ekibi köy köy gezerek vatandaşları aşılıyor
05 Temmuz 2021 - 18:03
Bitlis’te oluşturulan mobil aşı ekibi, araçların giremediği en ücra köylere dahi yürüyerek ulaşıp vatandaşlara aşılama hizmeti sunuyor.

Koronavirüsle mücadelenin ilk gününden bu yana özveriyle görev yapan sağlık çalışanları, aşılama çalışmalarına devam ediyor.

Bitlis’in Hizan ilçesinde, mobil aşı ekibi sağlık kuruluşlarına ulaşamayan, araçların bile giremediği bölgelere aşılama hizmeti sunuyor.

KAPI KAPI DOLAŞIP AŞILIYORLAR

Devlet Hastanesi, aile sağlık merkezleri ile ilçe merkezinde kurdukları standın yanı sıra gittikleri köy ve mezralarda kapı kapı dolaşarak vatandaşları aşılayan ekipler, bazen araçların gidemediği bölgelere yürüyerek ulaşıp belirlenen program doğrultusunda çalışma yürütüyor.

Şu ana kadar kentte yaklaşık 86 bin kişiyi aşılayan ekipler, gittikleri köylerde vatandaşları dikkat etmeleri gereken konularla ilgili bilgilendiriyor.

”VATANDAŞLARIMIZIN AŞIYA KOLAYLIKLA ULAŞMALARINI SAĞLIYORUZ”

Mobil aşı ekibinde görevli Dr. Sakine Birer, Sağlık Bakanlığının başlattığı seferberlik kapsamında aşı hizmetini, çeşitli nedenlerle aşıya ulaşamayan vatandaşların ayağına kadar götürdüklerini söyledi.

Köyleri dolaşarak 18 yaş üstü olan ve aşılanmak isteyenlerin aşısını yaptıklarını anlatan Birer, “İlçe merkezinde de çadırımız hizmet veriyor. Bu çadırla vatandaşlarımızın aşıya kolaylıkla ulaşmalarını sağlıyoruz. Mobil ekip olarak da ilçeye bağlı tüm köy ve mezralara giderek insanlara hizmet veriyoruz. Tüm 18 yaş üstü vatandaşlarımızı aşılamaya davet ediyorum.” dedi.

”KÖYLÜLERLE BU KONUYU KONUŞTUK, HEPSİ ÇOK MEMNUN”

Aşılama çalışmasının yapıldığı Kolludere Köyü Muhtarı Cengiz İnan ise sağlık çalışanlarının, 80 hane ve yaklaşık 400 nüfusa sahip köylerine gelerek aşılama yaptığını belirtti.

Devletin halkına verdiği bu güzel nimeti herkesin fark etmesi gerektiğini vurgulayan İnan, “Bir vatandaş koronavirüs aşısını yaptırmak için randevu alacak ve hastaneye gidip aşı olacak. Oysa ki sağlık ekiplerimiz 35 kilometre uzaklıktan ayağımıza gelip koronavirüs aşısını yapmaktalar. Çok güzel bir nimet. Köylülerle bu konuyu görüştük. Hepsi çok memnun. Rabb’im sağlık çalışanlarımıza, devletimize ve hükümetimize zeval vermesin diyoruz.” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum