Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Bitlis’te apartmanda karantina kararı

Bitlis’te apartmanda karantina kararı
24 Mart 2021 - 10:26

Bitlis’’in Hüsrevpaşa mahallesinde bulunan Sedef Apartmanı Sitesi blok no:12’de koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay Başkanlığında yapılan Bitlis Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında artan koronavirüs vakaları nedeniyle toplantı gerçekleştirilerek Bitlis’te apartmanda karantina kararı alındı.

Bitlis Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada: 

İl Hıfzıssıhha Kurulu 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. ve 26’ıncı maddeleri gereğince, 24.03.2021 tarihinde toplanarak aşağıdaki kararı almıştır.

 1. İl Merkezine bağlı; Hüsrevpaşa Mahallesi 1209. Sokak Sedef Apartmanı Sitesi Sedef Apartmanı Blok No: 12 adresinde bulunan Apartmanın 24.03.2021 tarih ve 12:00 saati itibariyle geçici süreyle karantinaya alınmasına,
 1. Mezkûr Apartmanda uygulanacak karantina süresince gerekli tedbirlerin Kolluk Kuvvetlerince yerine getirilmesine,
 1. Mezkûr apartmanda ikamet eden ve görev devamlılığı zorunlu olan Kolluk Kuvvetlerinde ve Sağlık Kurum ve Kuruluşlarında görev yapmakta olan personellerin ilgili kısıtlama/karantina kararından muaf sayılmalarına,
 1. İl Hıfzıssıhha Meclisi’nin İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddesi kapsamında yukarıda almış olduğu kararlara uyulmaması/aksi davranılması durumunda ve her seferinde olmak üzere; tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, Oy birliği ile karar verilmiştir.” denildi.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum