Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

BAŞKAN GEYLANİ CANLI YAYINDA TATVAN’I ANLATTI

BAŞKAN GEYLANİ CANLI YAYINDA TATVAN’I ANLATTI
10 Haziran 2021 - 10:33

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani TVNET’e katılarak Tatvan’da yapılan ve yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

‘NİYETİMİZ MEMLEKETİMİZE DAHA FAZLA HİZMET ETMEK’
Tatvan Belediye Başkanı Geylani katıldığı televizyon programında “Biz sürekli Tatvan’a hizmet etmek için çalıştık. Yeri geldi siyasetle, yeri geldi ekonomik olarak yeri geldi Turizm ve sporla ilgili olarak Bitlis’in her tarafına hizmet etmek için mücadelemiz var. Biz hizmet anlayışını kendimize dert etmişiz. Hizmetin en güzel yapılabileceği yerde belediyeciliktir. Bize’de nasip oldu bu hizmetlerimizi inşallah arttırak bizim için bir hedef. Niyetimiz memleketimize daha fazla hizmet etmek. Halkımızın teveccühüyle böyle bir göreve talip olduk. Tatvan nufüs ve yüz ölçümü olarak bazı illerden büyük ilçelerden bir tanesi. Haydarpaşa’dan kalkan Tren’de İran’a giden Tren’de Tatvan’dan geçiyor. Siirt, Van, Ağrı,Bitlis gibi birçok ilin değişik güzergahının çakıştığı noktada olan bir ilçemiz. Nufüs potansiyelinin yüksek olduğu hareketli bir şehir. Tatvan bölgenin Doğu’nun incisi olarak tarif edilen bir yer. Ayrı zamanda Doğu ve Güneydoğu anadoluda tercih edilen bir bölgeyiz.” ifadelerini kullandı.

‘TATVAN’I DÜNYAYA DUYURMAK İSTİYORUZ’
Hazırlanan bir çok projeye başlandığını kalan projelerinde yakın zamanda başlanacağını söyleyen Geylani “Bizim en büyük sorunlarımızdan biri altyapıydı. Hızlı bir şekilde alt yapı çalışmalarımızı tamamlamaya başladık. Yüzde seksenbeşlere çıktık. Yıl içinde Tatvan’da alt yapı çalışmalarını tamamlamayı planlıyoruz. Amacımız Tatvan’ın biraz daha popiliterliğini arttırmak ve Türkiye’ye ve dünyaya Tatvan’ı duyurmak istiyoruz. 2 yıllık görev süresi içerisinde merkezi yönetimden Bakanlıklarımızdan Tatvan’a büyük destekler oldu. Hazırladığımız projelerin bir kısmına başladık. Bir kısmına da yakın zaman da başlamayı planlıyoruz.” dedi.

‘TURİZM VE SANAYİ İLE BÖLGEDEKİ İSTİHDAM SORUNUNU ÇÖZMEYİ PLANLIYORUZ’
Tatvan’ın nufus ve yüzölçümü bakımından il büyüklüğünde olduğunu ifade eden Başkan Geylani: “Bitlis Tatvan Rahva Bölgesinde yaklaşık 1050 dönüm üzerinde organize sanayi bölgemizi başlattık. Burada minimum 7 bin ve 10 binin üzerine çıkacak bir istihdam konusu gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Doğu Anadolu çetin kış şartları ile sıkıntılı bir bölge ama avantajlarımız var. Haydarpaşa’dan kalkan Tahran’a giden uluslararası bir tren yolumuz var bizim şehrimizin içerisinden geçiyor. Bunun yanında bir Van Gölü var. Dünyanın en büyük sodalı ve tuzlu gölü. Bununla beraber yandaki turizm potansiyeli olan lojistik merkezi olarak her noktaya yakın bir mesafede olan bu avantajları inşallah hızlı bir şekilde kullanmaya başlayıp bir yandan turizmle bir yandan sanayi ile bölgede ki istihdam sorununu çözmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

‘2-3 SENE İÇERİSİNDE VAN GÖLÜ PIRIL PIRIL OLACAK’
“Geçenlerde Sayın Emine Erdoğan ve Sayın Bakanımız Murat Kurum ile beraber sempozyonumuzun ilkini kurduk. Van’da büyük bir arıtma tesisi çalışması ve dip temizliği çalışması başladı. Nasipse 2-3 sene içerisinde Van Gölü’nün tamamının dip temizliği yapılmış olur. Zaten kendisini yenilemesiyle beraber pırıl pırıl bir hale gelmiş olacak.

‘TATVAN BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ’NÜ KURDUK’
“Göreve başladıktan sonra Tatvan Belediyesi Spor Kulübü’nü kurduk. Şu an 600’e yakın kendi lisanslı sporcumuz var ve şu anda 7 branşta faaliyet göstermekte. Bölgede ve milli takımda sporcularımızda oluştu.”

‘PANDEMİ VEFA KURUMUMUZ VARDI’
“11 Mart’ta Türkiye’de virüsün görülmesiyle birlikte biz 12 Mart’ta sahadaydık. Bütün alanları dezenfekte etmeye başladık. Akabinde maske bulunmama sorunu çıktı fahiş fiyatlarla. Bizim kadınlarla kurduğumuz mesleki eğitim kursumuz vardı. Hemen malzeme temin ettik ve maske üretimine başlandı. Ürettiğimiz maskeleri kolluk kuvvetlerine, sağlık çalışanlarına, esnaflara vs ücretsiz dağıtık. O dönem maske sorunu hiç yaşamadık. Pandemi ile ilgili vefa kurumumuz vardı. Pandemi dolayısıyla evden çıkamayan ailelere ihtiyaçlarını karşıladık.”

‘SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÇALIŞMALARIMIZ SÜREKLİ DEVAM EDİYOR’
“Engelli ve yaşlılara ücretsiz berber hizmeti veriyoruz. Bu şekle evden çıkamayanlara evine gidip bakım hizmeti veriyoruz. Kış ayarlında kimsesiz olanlara, damını temizleyemeyenlere dam temizliği yapıyoruz. İhtiyacı olan gençlerimize, sınavlara girecek olanlara test kitabı dağıtıyoruz. Bilgi evi ile kısa zamanda dershane ve etüt merkezi sistemine de başlayacağız. Sosyal belediyecilik olarak sürekli ekmek yardımımız var.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum