Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

Adilcevaz Belediyesi zordurumda. 8 aydır maaş ödeyemiyor

Adilcevaz Belediyesi zordurumda. 8 aydır maaş ödeyemiyor
23 Şubat 2021 - 5:52

Bitlis’e bağlı Ak Parti’li Adilcevaz Belediyesi’nin işçilerin maaşının, “belediye kasasında para bulunmadığı” gerekçesiyle 8 aydır ödenmediği öğrenildi.

Milligazete.com.tr’nin haberine göre: Bitlis’in Ak Parti’li Adilcevaz ilçe Belediyesi’nde yaşanan son ekonomik krizler kapsamında işçilerin 8 aydır maaş alamadığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre maaşını alamayan bir belediye işçisi, “Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Eve gidip eşimizin, çocuklarımızın yüzüne bakamıyorum. Hani büyüyorduk, bu mu büyüme?” dedi.

Maaş ödemeleri konusunda açıklama yapan Adilcevaz Belediyesi Başkanı Necati Gürsoy ise maaşların 3,5 aydır ödenmediğini öne sürerek belediye arazini maaşları ödemek için sattıklarını açıkladı. Gürsoy ayrıca yaşanan bu durumun sadece AKP belediyesinde değil CHP ve HDP dahil olmak üzere tüm belediyelerde yaşandığı iddia etti.

İsmini vermek istemeyen bir belediye çalışanı yaşanan süreç nedeniyle ağır bir depresyon geçirdiğini belirterek, “Düşünsenize belediyede kadrolu çalışansınız ama maaş alamıyorsunuz. Akrabaya, eşe, dosta muhtaç durumdasınız. 8 aydır bugün ödenecek maaşlarımız, yarın ödenecek diye sabrettim. Ama artık dayanacak gücüm kalmadı. Eve gidip eşimin, çocuklarımın yüzüne bakamıyorum. İhtiyaçlarını karşılayamıyorum” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum