Tatvan haber,Tatvan haberleri,Bitlis haber,Bitlis Haberleri

3 Kilometre Uzunluğundaki Kanal Baştan Aşağı Temizleniyor

3 Kilometre Uzunluğundaki Kanal Baştan Aşağı Temizleniyor
24 Nisan 2021 - 14:57

Tatvan Belediyesi şehir merkezinde bulunan dere ve kanallarda temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin birçok mahallesinden geçen görüntü ve çevre kirliliği oluşturan ve yaz aylarında sivrisineklerin üreme noktaları haline gelen 3 kilometre uzunluğundaki kanalda temizlik çalışmalarına başladı. Kanaldan çalışma boyunca onlarca kamyon atık ve çöp çıkarılıyor.

Esentepe Mahallesi’nde başlayarak, Kültür Mahallesi Eski Devlet Hastanesi’ne kadar uzanan ve Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait olan 3 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 10 metre genişliğindeki kanalda temizlik çalışmaları devam ediyor.

Sivrisinek ve diğer haşerelerin üreme noktalarından biri olan dere ve kanalların temizliği ile larva oluşumunun ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek için çalışmaların başladığını belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, “Belediyeye bağlı ekiplerimiz şehrin dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor. Bahar mevsiminin gelmesiyle belediye olarak hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Birçok noktada ekiplerimiz çalışmalarını yürütüyor. Bu çalışmalardan biri de geçtiğimiz yıl baştan sona yaptığımız temizlikle 450 kamyon atık ve çöp çıkardığımız kanaldır. Bu yıl da temizlik çalışmalarınız devam ediyor. Tabi bu kanallar Devlet Su İşleri Müdürlüğü’n e bağlı kanallar. Biz de belediye olarak işin içine girerek özellikle sivrisinek ve haşerelerin en çok üreme noktası olan bu günlerde, temizlik çalışmalarına dâhil olduk. Ekiplerimiz bugün itibariyle kanalda biriken atık ve çöpleri baştan aşağı temizliyorlar. Bunun dışında Şehir merkezinde bulunan tüm dere ve kanallarda da temizlik çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu çalışmalarımızla hem görüntü kirliliğini ortadan kaldıracağız hem de yaz aylarında oluşan sivrisinek ve haşerelerinin üreme noktalarını temizleyeceğiz’ dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

sanalbasin.com üyesidir

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum